
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 150 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0H |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 500 µm |
| Thickness | 558.8 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8532240020 |
| RoHS | Compliant |
Stock: 19361
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.02189 | $0.21890 |
| 50 | $0.01653 | $0.82650 |
| 100 | $0.01248 | $1.24800 |
| 500 | $0.01000 | $5.00000 |
| 1000 | $0.00812 | $8.12000 |
| 3000 | $0.00720 | $21.60000 |
| 5000 | $0.00638 | $31.90000 |
| 10000 | $0.00565 | $56.50000 |
